Ливърпул оглави класирането във Висшата лига, след като запокити "вълците" на дъното

213 0

Ливърпул записа петата си победа от началото на сезона във Висшата лига, след като се наложи с 2:1 над Уулвърхемптън. Мърсисайдци поведоха с гол на Ибрахима Конате в 45+2', но "вълците" изравниха бързо с гол на Аит-Нури 10 минути по-късно.

Победното попадение Ливърпул реализира от дузпа много скоро след това, като точен от бялата точка беше Мохамед Салах. Успехът прати "червените" на върха в английската лига, след като стартираха мача като трети. Уулвърхемптън пък падна на последната позиция в класирането.

Ливърпул можеше да открие още в 40-ата минута, след като Собослай засече центриране на Робъртсън от чудесна позиция, но Джонстън спаси с крак.

Още: Арне Слот благодари за едно нещо на Юрген Клоп и открои две имена в Ливърпул

Все пак, в добавеното време на първата част "червените" успяха да поведат след атака по левия фланг, след която Жота центрира, а Конате засече с глава, за да спре топката в мрежата на "вълците".

В 57' Уулвърхемптън изравни след грешка на Робъртсън, след която гостите разиграха в наказателното поле, за да се стигне до удар на Аит-Нури за 1:1.

Ливърпул обаче бързо си върна преднината - 3 минути по-късно възпитаниците на Арне Слот получиха дузпа за нарушение в наказателното поле на Нелсон Семедо. Тя бе изпълнена от Мохамед Салах, който стреля неспасяемо в десния ъгъл - 1:2.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

В 78' мърсисайдци можеха да си осигурят по-голяма преднина в мача, но Джонстън отрази удара на Джоунс.

Още: За първи път след Клоп: Любимец на феновете и на Юрген бе титуляр за Ливърпул

Челси със звучен отговор към критиците: Шоу на "сините" огорчи и разгроми Уулвърхемптън (ВИДЕО)