Ливърпул се сгромоляса и вече изостава от Манчестър Сити: Там, където никой не очакваше (ВИДЕО)

985 0

Ливърпул записа изненадваща загуба в четвъртия кръг от английската Висша лига. Мърсисайдци бяха победени с 0:1 от Нотингам Форест, и то на "Анфийлд", където отборът спечели цели 48 точки през миналата кампания (най-много от всеки друг домакин в шампионата).

Ливърпул изненадващо загуби от Нотингам Форест

По този начин Арне Слот и компания вече изостават от актуалния шампион Манчестър Сити. "Гражданите" осъществиха пълен обрат срещу Брентфорд и продължават с пълен актив от точки - 12, което е с три повече от Ливърпул. Нотингам пък записа четвърта поредна победа като гост, а освен това все още е непобеден през сезона след две равенства и два успеха.

Домакините далеч не демонстрираха това, което се очаква от тях в предни позиции. Въпреки това стигнаха до повече и по-добри ситуации за гол, а през първата част Луис Диас бе спрян от гредата. В крайна сметка Хъдсън-Одой се разписа с много хубаво попадение след асистенция от Антони Еланга в 72-рата минута.

За първи път през сезона Ливърпул не успя да се разпише - също за първи път и допусна попадение.

Шокиращото е, че Ливърпул вече има повече загуби като домакин през 2024-та година, отколкото през 2022-ра и 2023-та взети заедно (сега вече имат 2, а общо за предните две години - 1).

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Мърсисайдци отново са домакини в следващия кръг - срещу Борнемут (21.09). Преди това обаче е старът в Шампионска лига срещу Милан на "Сан Сиро". Нотингам пък ще опита да остане непобеден и след седмица срещу Брайтън (22.09).