Манчестър Сити и Арсенал бяха на дъното, срамът обаче бе измит драматично (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images / Колаж: SportLive

660 0

Шампионът на Англия - Манчестър Сити и претендентът за златото - Арсенал, успяха да спечелят своите мачове, част от седмия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" победиха с 3:1 Саутхемптън, а "гражданите" сломиха Фулъм с 3:2.

Ковачич герой за Манчестър Сити

Фулъм успя да поведе на "Етихад" след гол на Андреас Перейра в 26-ата минута. Радостта на "котиджърс" обаче бе кратка, след като Матео Ковачич изравни само 6 минути по-късно, а отново хърватинът даде преднина на "гражданите" в 47. Точка на спора сложи Жереми Доку за 3:1 в 82', а още едно попадение във вратата на Сити падна в 89', когато Родриго Мунис се разписа.

Момчетата на Пеп Гуардиола са втори във временното класиране със 17 точки на сметката си зад Ливърпул, който е с 18.

Арсенал също трябваше да обръща

След доминантно първо полувреме футболистите на Микел Артета бяха шокирани в 55'. Камерън Арчър бе изведен по чудесен начин и матира Рая за 1:0. Само 3 минути по-късно отбраната на Саутхемптън сгреши, Кай Хаверц отне и изравни за Арсенал с хубав удар. След това "топчиите" взеха нещата в свои ръце. Габриел Мартинели направи 2:1 в 68', а Букайо Сака сложи точка на спора с попадение в 88'.

С победата Арсенал вече е на третата позиция със 17 точки, но с по-лоша голова разлика от Сити.