Микел Артета коментира с 3 думи решението Деклан Райс да бъде изгонен срещу Брайтън (ВИДЕО)

1009 0

Арсенал и Брайтън завършиха при резултат 1:1 в първия мач от третия кръг на английската Висша лига. Двубоят обаче ще бъде запомнен със спорното съдийско решение на Крис Кавана да покаже червен картон на звездата на "топчиите" - Деклан Райс.

Думите на Микел Артета след мача

Разбира се, веднага след мача испанският специалист веднага застана пред микрофона и сподели вижданията си за мача, както и решението на Крис Кавана да изгони един от неговите лидери на терена.

"Започнахме добре мача, владеехме топката и играхме по начина, по който искаме да го правим. Отблеязахме гол, стартирахме втората част чудесно и тогава дойде положението, което реши целия мач", започна Артета.

На въпроса "Имате ли обяснение за червения картон на Райс?" Артета бе категоричен с 3 думи: "Не, както винаги".

"Беше невероятен начинът, по който отборът реагира, защото дори и с десет човека, играли 49 минути по този начин, трябваше да спечелим мача. Сака и Хаверц бяха чудесни днес", добави още наставникът на "топчиите".

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!