На крачка от нов срам: Магуайър и Фернандеш спасиха Манчестър Юнайтед от крах срещу последния (ВИДЕО)

1798 0

Изключителна драма на "Олд Трафорд" донесе измъчен, но ценен успех за Манчестър Юнайтед. Английският колос за пореден път изуми, затруднявайки се до краен предел с последния в класирането Шефийлд Юнайтед.

Въпреки всичко, възпитаниците на Ерик тен Хаг взеха своето след 4:2. Резултата в мача откри Джейдън Богъл в 35-ата минута. Хари Магуайър изравни 3 минути преди края на първото полувреме. 5 след началото на второто пък Диас направи 1:2 в полза на гостите.

Бруно Фернандеш върна Юнайтед в мача чрез дузпа в 61-вата минута. Отново капитанът изведе своя тим напред в 81-вата, а 4 минути по-късно Расмус Хойлунд оформи крайното 4:2.

Успехът донесе ценни три точки на домакините, които с 53 т. на сметката си влязоха в Топ 6 за сметка на Нюкасъл. Шефийлд от своя страна остана на дъното с 16 и минимални шансове за спасение.

Манчестър Юнайтед победи с 4:2 Шефийлд Юнайтед

Как се разви двубоят?

Само 30 секунди след първия съдийски сигнал Манчестър Юнайтед пропусна страхотна възможност да открие резултата. Диого Далот тества мерника си от сериозна дистанция. Топката бе насочена току под напречната греда, но Фодарингам изби.

В 18-ата минута домакините пропуснаха нов страхотен шанс. Гарначо размени двойно подаване с Антони. Аржентинският ас нахлу в пеналтерията и от близка дистанция стреля, но стражът на гостите отново отрази.

В 31-вата минута Расмус Хойлунд бе изведен по великолепен начин от Кристиан Ериксен. Таранът напредна и от трудна позиция шутира, но и той не успя да преодолее Фодарингам.

Противно на очакванията, Шефийлд нанесе първия удар в мача. В 35-ата минута Андре Онана допусна голяма грешка. Камерунецът опита да подаде бързо, но го направи неточно, подарявайки топката на Джейдън Богъл, който направи няколко крачки, стреля и откри резултата.

3 минути преди края на редовните първи 45 Юнайтед възстанови паритета. Гарначо се сдоби с коженото "кълбо" след избиване от корнер. Аржентинецът центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Хари Магуайър, който с глава изравни.

5 минути след подновяването на играта гостите отново шокираха своя съперник. Бен Осбърн получи хубав пас от Густаво Хамър. Той продължи с успоредно подаване, където Диас бе оставен непокрит, правейки 1:2.

След час игра домакините получиха шанс отново да се върнат в двубоя. Голмайсторът Магуайър бе фаулиран от Остин Тръсти, поради което главният арбитър отсъди дузпа. Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и не сгреши.

Именно капитанът на Манчестър даде тон за победата на своя тим в 81-вата минута на срещата. С великолепен изстрел от близо 25 метра португалецът не остави шансове за реакция на Фодарингъм, правейки 3:2.

Отново полузащитникът попадна под светлините на прожекторите само 4 минути по-късно. С хубаво центриране към далечната греда той намери Расмус Хойлунд, който с засече топката с левия си крак за 4:2.