С бой, екшън и много рокендрол - Ливърпул и Юрген Клоп сложиха край на приказката! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

4505 0

Ливърпул спечели с 2:0 последната си среща за сезона. Мърсисайдци се наложиха над Уулвърхемптън, а цялото внимание бе насочено към оттеглящия се Юрген Клоп. Германският специалист постигна 304-ата си победа с Ливърпул в рамките на 489 двубоя от 2015 година насам (100 равенства и 85 загуби).

Това е първият мениджър на Ливърпул сред последните 6, които завършват престоя си в клуба с победа в последния кръг от шампионата.

Вижте ГАЛЕРИЯ от празника на Ливърпул - Уулвърхемптън!

Дълго време мърсисайдците имаха шансове да триумфират във всеки един турнир през кампанията, но в крайна сметка остава само Купата на лигата от началото на сезона. Висшата лига “червените” финишират на трето място с 82 точки и на девет зад шампиона Манчестър Сити.

От есента на 2015 г. насам Ливърпул триумфира под ръководството на Клоп по веджъж във Висшата лига, Шампионка лига, ФА Къп, Суперкупата на УЕФА, Къмюнити шийлд, Световното клубно първенство и само за Купата на Лигата успехът бе дублиран.

Ливърпул с победа в края

По-конкректно в неделя МакАлистър и Куанса се превърнаха в герои за победителите с попаденията си в 34-ата и 40-ата минута. Така двамата успяха да оформят крайния резултат още до почивката, а гол на "вълците" бе отменен в заключителните минути.

Припомняме ви, че дебютът на Клоп бе срещу Тотнъм на 17-и октомври 2015 г. Тогава срещата завърши 0:0. В кариерата си германецът ръководи до този момент още Майнц 05 и Борусия Дортмунд.

Още: "Той бе невероятен": Свръхемоционален Клоп - отличи 1 играч на Ливърпул, разчувствал го най-много

Салах за Клоп: Ще поддържам комуникация с него за цял живот

Гавра! Журналистът на Роналдо направи на "пух и прах" Ливърпул и Юрген Клоп с 14 думи

Манчестър Юнайтед ще обърква плановете на Ливърпул за бранител на стойност 86 милиона