Шоуто на Палмър в Челси продължава, Арсенал се срина, но възкръсна (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images / Колаж: SportLive

595 0

Днес (28 септември) Челси и Арсенал изиграха своите двубои от шестия кръг на английската Висша лига. "Сините" победиха с 4:2 тима на Брайтън у дома, а "топчиите" постигнаха драматичен успех с 4:2 срещу новака Лестър на своя "Емирейтс".

Шоуто на Коул Палмър

Сензацията в тима на Челси - Коул Палмър, собственоръчно донесе трите точки за своя тим със своите 4 гола в мача (21', 27', 31' и 41'). Двете попадения за Брайтън пък бяха отбелязани от Рютер (7') и Карлос Балеба (34'). С победата лондончани вече са трети с актив от 13 точки, а Брайтън пада до осмото място с 9 пункта.

Арсенал изстрада победа

Сребърният медалист от изминалия сезон поведе с 2:0 на нoвака Лестър. Това стана с попадения на Габриел Мартинели (20') и Леандро Тросар (46'). Второто полувреме обаче Арсенал се срина и допусна два гола, дело на Джеймс Джъстин (47' и 63'). Все пак, момчетата на Артета имаха последната дума с втория гол на Тросар, дошъл в 94-ата минута, който сложи точка на спора. Кай Хаверц пък добави още едно попадение за финалното 4:2 в Северен Лондон.

Арсенал заема второто място с 14 точки, а Лестър е на 16-ото място с 3 пункта.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!