Ще играе ли Ерлинг Холанд срещу Ливърпул? Гуардиола отговори

1376 0
Хосеп Гуардиола твърди, че все още не знае дали ще може да разчита на своя голмайстор Ерлинг Холанд за дербито с Ливърпул в неделя. Норвежецът не игра в реванша срещу Реал Мадрид през седмицата, след като преди това получи контузия в коляното в самия край на двубоя с Нюкасъл.
Какво каза Пеп?
Запитан за състоянието на Ерлинг Холанд и това дали ще може да участва, Пеп отговори: “Все още не знам. Утре ще знам. По-добре е да имаме Ерлинг на терена, защото с него сме по-силни. Джон Стоунс е с контузия, която е сериозна. В следващите дни ще разберем дали има нужда от операция. Той ще отсъства по-дълго време, като Мануел Аканжи (б.ред. швейцарецът е аут между осем и десет седмици)”.
Още: Отпадането от Шампионска лига ще удари много здраво Манчестър Сити
Гуардиола отказа да отговори на въпроса дали Ливърпул на Арне Слот е по-силен от този на Юрген Клоп: “Няма да отговоря на този въпрос. Много уважавам Юрген. Знам какво искате да постигнете, но няма да участвам в тази игра”.
“Кевин де Бройне не започна срещу Реал, защото това бе треньорско решение. Той не е контузен. Разбира се, че все още може да играе в големи мачове. Игра в първия двубой срещу Реал.
Можем да се конкурираме с всеки отбор. Сега имаме двама централни защитници, които са аут за два-три месеца. Премиър лийг обаче е от огромна важност за нас. Не сме стабилни, но в някои мачове, като този с Нюкасъл, бяхме на много високо ниво. Ще се опитаме да изиграем добър двубой и да спечелим точките, които са ни необходими, за да се класираме за участие в Шампионската лига и през следващия сезон”, добави Пеп по време на днешната си пресконференция.
Хосеп Гуардиола призна болезнената истина за Манчестър Сити
Мбапе сам отстрани Ман Сити: Реал Мадрид не спира да мечтае в Шампионска лига
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари