Скъсван от критики герой за Манчестър Юнайтед: Безценна победа, но и сериозен уплах за "дяволите" (ВИДЕО)

1319 0

Манчестър Юнайтед записа важна победа с 3:0 като гост на Саутхемптън в английската Висша лига. По този начин "червените дяволи" събраха 6 точки на осмото място. "Светците" пък остават на предпоследно място с 0 точки от четири мача.

Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън

Новото попълнение Матайс де Лихт, който е скъсван от критики заради неубедителни изяви и на клубно, и на национално ниво, откри резултата след гол с глава в 35-ата минута. Маркъс Рашфорд пък реализира красиво попадение и прекъсна сушата си - също през първата част (41') В последните секунди от мача Алехандро Гарначо оформи крайния резултат.

Гостите все пак имаха притеснения за състоянието на двама от бранителите си, които трябваше да бъдат заменени - Лисандро Мартинес и голмайсторът Де Лихт. И в двата случая обаче не ставаше въпрос за нещо сериозно, като при нидерландецът случаят бе единствено крампа. В последните секунди от мача пък и Хари Магуайър се движеше много трудно по-терена, като все още не е ясно състоянието му.

Домакините категорично могат да съжаляват за това развитие, въпреки че през второто полувреме тотално бяха надиграни, тъй като при резултат 0:0 Арчър пропусна дузпа в 33-ата минута. Андре Онана спаси, като това бе първата спасена дузпа от страж на "дяволите" след тази на Давид де Хеа срещу Уотфорд през ноември 2021-ва.

В 79-ата минута Джак Стивънс бе изгонен с директен червен картон заради груб шпагат в коляното на Алехандро Гарначо. Тогава успехът за Юнайтед стана още по-сигурен, като преди тази среща тимът нямаше загуба във всичките си 186 двубоя от Висшата лига, в които бе повеждал с два или повече гола аванс (181 победи и 5 равенства).

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

В следващия кръг Манчестър Юнайтед отново има гостуване - срещу Кристъл Палас (21.09). Саутхемптън пък отново ще играе у дома - посрещайки друг новак в елита - Ипсуич (21.09).