Тотнъм поведе с 2:0, но загуби: Прекъсна серията от победи във Висшата лига

196 0

Тотнъм имаше много тежко гостуване срещу Брайтън в мач от 7-ия кръг на английската Висша лига, като допусна неприятен обрат и загуби с 2:3. По този начин "шпорите" остават на 9-а позиция с 10 точки, докато Брайтън изпревари днешния си опонент и направи сериозен скок до 6-ото място, събирайки 12 пункта.

А първото полувреме бе перфектно за лондончани. Те имаха надмощие по всеки аспект и измъкнаха чудесна преднина от две попадения след голове на Бренън Джонсън (23') и Джеймс Мадисън (37').

През втората част обаче всичко се срина за "шпорите" - и то само в рамките на 20 минути. Минтех (48'), Рутер (58') и Уелбек (66') осъществиха пълния обрат, а Постекоглу така и не правеше смени - чак до десетина минути преди края на редовното време.

Така съперничеството между тези два отбора продължава да бъде все така непредвидимо и плодовито. Това бе четвърти пореден мач между тях, в който се стига до гол/гол (и най-малко 3 попадения), а освен това преди днешния дуел Тотнъм имаше леко предимство от 3 победи (срещу 2 за Брайтън) в последните им пет сблъсъка.

След паузата за националните отбори Тотнъм ще има лондонско дерби срещу Уест Хем, но като домакин (19.10). Брайтън пък ще има тежко гостуване срещу Нюкасъл (19.10).

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!