Тотнъм с невиждана от 5 месеца победа, Холанд вдигна Манчестър с хеттрик (ВИДЕО)

577 0

Тотнъм разпиля Евертън в домакинството си от втория кръг на Висшата лига. Още до почивката “шпорите” се приближиха до трите точки след попадения на Бисума и Сон в 14-ата и 25-ата минута. След почивката попадения добавиха Ромеро (71’) и азиатецът за крайното 4:0 (77’).

От 10-и март Тотнъм не е бил толкова убедителен. Тогава “шпорите” изненадващо разпиляха Астън Вила като гости с 4:0. Две години по-рано Евертън загуби гостуването си на лондончаните с 0:5. Преди седмица “карамелите” отстъпиха и от Брайтън с 0:2, а сега им предстои домакинство на Борнемут. Тотнъм пък ще гостува на Нюкасъл.

Убедителен обрат направи и Манчестър Сити. “Гражданите” допуснаха откриващо попадение у дома от Ипсуич още в седмата минута чрез Шмодикс, но още до почивката резултатът бе 3:1. Обратът бе оформен в рамките на само четири минути. Холанд вкара в 12-ата и 16-ата минута, а Де Бройне междувременно бе реализирал.

В заключителните минути на срещата норвежецът оформи първия си хеттрик за сезона. Последната срещата между отборите завърши при същия резултат, но Сити беше гост през 2002 г. За лидера в класирането предстои гостуване на Уест Хем, а Ипсуич ще приеме Фулъм.

Резултатите в събота

Кристал Палас - Уест Хем 0:2

Саутхемптън - Нотингам 0:1

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Фулъм - Лестър 2:1

Още: Хосеп Гуардиола нарушил неписано трансферно правило в Манчестър Сити, за да вземе обратно Илкай Гюндоган

Гуардиола с любопитен коментар, каза кой гранд от Висшата лига го кара да трепери

След сезон в Барселона: Илкай Гюндоган се завърна официално в Манчестър Сити

Зачеркнат с дебелия флумастер от Гуардиола носи торби с пари на Манчестър Сити

Манчестър Сити сензaционно се насочва към играч от шотландското първенство за заместник на Алварес