Снимка: Gulliver/Getty Images

977 0

Манчестър Юнайтед започна предсезонната си подготовка с победа. „Червените дяволи“ се наложиха над мексиканския Клуб Америка в Сиатъл с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата бе дело на новото попълнение Морган Шнайдерлин, който направи официален дебют за английския гранд.

Французинът откри резултата още в петата минута на срещата. Той бе точен с глава след много добра асистенция на Хуан Мата.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис Ван Гаал заложи на два различни състава пред двете полувремена на мача. В групата обаче не попаднаха Давид Де Хеа и Антонио Валенсия. Според Ван Гаал отсъствието на вратаря се дължи на леко разтежение, а не на това, че той е пред трансфер в Реал Мадрид.