Борусия (Дортмунд) показа воля, за да обърне опашкар и да подгони Байерн (ВИДЕО)

698 0

Борусия Дортмунд остава в битката в челото на Първа Бундеслига след петия кръг. "Жълто-черните" обърнаха опашкаря Бохум и с волева победа се наместиха на второто място в класирането.

Бохум поведе в 16-ата минута с попадение на Матуш Беро, а пет минути по-късно вече водеше с 2:0 след гол на Дани Де Вит, дошъл след грешка на Грегори Кобел.

Гираси се отличи с два гола

Борусия се върна в мача минута преди почивката, когато Серу Гираси засече с глава и прати топката под напречната греда на Лече.

Още: Здрав бой по Дортмунд в неделя - кошмарът се повтаря четвърти път (ВИДЕО)

"Жълто-черните" успяха да изравнят в 62' от дузпа, реализирана от Емре Джан. Тя бе свирена за нарушение на Феликс Паслак.

Тринадесет минути по-късно домакините стигнаха до пълен обрат след второ попадение на Гираси в мача. В 81 Дортмунд затвърди своя успех с четвърто попадение. Тогава точен бе Феликс Нмека, който се възползва след комичната намеса на вратаря на Бохум - 4:2.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Успехът помогна на Борусия за голям скок в класирането - от осма на втора позиция. Те са на 2 точки зад лидера Байерн, но са и с мач повече. Бохум падна на предпоследната 17-а позиция.

Борусия (Дортмунд) не вкара колкото Байерн, но блесна с класика далеч от дома

17:0 в последните 3 мача помежду им, но този път Байерн Мюнхен се издъни жестоко и сдава титлата (ВИДЕО)