Хамбургер заседна в гърлото на Борусия (Дортмунд)

3880 0

Борусия Дортмунд загуби изненадващо с 0:1 като домакин на Хамбургер в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Пиер-Мишел Ласонга овладя перфектен пас, извел го сам срещу вратаря Вайденфелер и отбеляза единствения гол в мача в 35-ата минута.

Голмайсторът, обаче бе надигран в друг пряк дуел от стража на Дортмунд в 63-ата минута. Тогато Вайденфелер отрази удара с глава от близко разстояние на играча на Хамбургер.

В 72-ата минута дойде ред на Ярослав Дробни да прояви вратарските си умения и да спаси своя Хамбургер от гол при удар на Адриан Рамос.

Чиро Имобиле и Люис Холтби размениха по още един пропуск за двата отбора в интересния мач, но до нов гол не се стигна, въпреки 6-минутното продължение.

Срещата се игра, както винаги, пред препълнените с 80 667 зрители трибуни на „Сигнал Идуна Парк“.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

За Борусия това е четвърта загуба за сезона.

Хамбургер регистрира първия си успех в кампанията.