Страховит Байерн помете скромния Холщайн за 3 от 3 през сезона

344 0

Байерн Мюнхен разгроми новака Холщайн Кийл в мач от трети кръг на Първа Бундеслига. "Баварците" се наложиха с гръмкото 6:1, за да запишат трети пореден успех в шампионата през новия сезон. Мачът бе много успешен за Хари Кейн, който се отчете с хеттрик.

"Баварците" откриха резултата почти от съблекалнята - в 15-ата секунда Хари Кейн намери Джамал Мусиала и той даде аванс на гостите. В 7' Байерн вкара втори гол - Гнабри пресече подаване към Холтби , намери Кейн, а той реализира за 2:0.

След нова грешка на Холщайн в 13' грандът от Мюнхен направи резултата класически, принуждавайки домакините да си отбележат автогол чрез Ремберг.

Още: Реал Мадрид прави невъзможното - възможно: Готви сделката на новата година през януари

В 25' можеше да падне и четвърти гол във вратата на по-скромния тим, но Гнабри нацели гредата. В 43' обаче Холщайн инкасира четвърто попадение след втори гол на Хари Кейн.

Второто полувреме започна изненадващо с греда за домакините - след изстрел на Пихлер, но Байерн си върна превъзходството. В 65' те направиха преднината си 5:0 след попадение на Майкъл Олисе.

В 82' Холщайн намали сериозното си изоставане след удар с глава на Гигович след хубава атака. "Баварците" обаче получиха дузпа за нарушение срещу Хари Кейн в 90' и англичанинът оформи крайното 6:1.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

С три победи в 3-те кръга през сезона Байерн е лидер с 9 точки, докато днешният им съперник на последната 18-а позиция.

Байерн Мюнхен в офанзива: Мусиала на кръстопът между лоялността и изкушения

Барселона взривява пазара: Лапорта пожела най-скъпия германец