Във втора поредна седмица: Байерн Мюнхен се издъни срещу преследвача си в Бундеслигата

200 0

Байерн Мюнхен отново имаше тежко изпитание в германската Бундеслига. След като преди седмица срещна Байер Леверкузен (1:1), който бе втори в класирането преди кръга, сега премери сили с новия подгласник преди този кръг - Айнтрахт Франкфурт. И този път баварците завършиха наравно - но с доста повече голове - 3:3.

Байерн Мюнхен с важна победа над Айнтрахт Франкфурт

Така Байерн остава лидер в Бундеслигата, но с 14 точки - колкото има и вторият РБ Лайпциг. Айнтрахт Франкфурт пък е трети с 13 пункта - една повече от четвъртия Фрайбург.

Байерн доминираше през целия двубой, но отново се затвърди усещането, че твърде лесно допусна попадения. През първото полувреме домакините отбелязаха две - въпреки че почти не докосваха топката и имаха само два изстрела.

От другата страна баварците натискаха здраво и заслужено поведоха след четвърт час игра, когато Томас Мюлер съобразително предостави топката на Ким Мин, след като я спечели след корнер. Бранителят стреля силно от непосредствена дистанция и я прокара между многото играчи.

До 35-ата минута обаче пълният обрат бе факт след първите две атаки за Айнтрахт Франкфурт. Все пак Упамекано пречупи коравата защита на опонента малко след това (38'), за да възстанови паритета. През втората част пък Майкъл Олизе вкара хубав гол отдалеч, за да изведе отново тима си напред в резултата и да оформи още един обрат в мача.

В добавеното време обаче направилият изключително силен мач Мармуш вкара още един гол и изравни. Гостите бяха спрени от страничния стълб в последните секунди и така дуелът приключи при равенство.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Байерн остава със само една победа в последните четири мача срещу този опонент, след като преди това - през 2023-та, записа равенство 1:1 през януари и кошмарна загуба с 1:5 през декември. Интересното е, че вече пет поредни двубоя помежду им неизменно се стига до гол/гол.

След паузата за националните отбори Байерн Мюнхен ще посрещне у дома Щутгарт (19.10), докато Айнтрахт Франкфурт ще има тежко гостуване на шампиона Байер Леверкузен (19.10).