Звездите на Байер Леверкузен се развихриха за разгром, РБ Лайцпиг изпусна лесни три точки (ВИДЕО)

234 0

В днешния следобед (14 септември) се изиграха 5 двубоя от германската Бундеслига. Шампионът Байер Леверкузен стигна до лесна победа над Хофенхайм като гост с 4:1. Докато РБ Лайпциг изпусна Унион Берлин у дома, завършвайки със столичани при резултат 0:0.

Лесен успех за Байер Леверкузен

Звездите на "аспирините" се развихриха за победата с 4:1. Два гола отбеляза Виктор Бонифейс (30' и 75'), като с по едно попадение се отчетоха и Флориан Виртц от дузпа (72'), както и Мартин Териер (17'). Единственият гол за домакините пък бе дело на Мергим Бериша (37'). С победата Байер Леверкузен е четвърти с 6 точки, докато Хофенхайм заема 12-ата позиция с три пункта.

РБ Лайпциг разочарова

Отборът на РБ Лайпциг доминираше през по-голямата част от мача срещу Унион Берлин на "Ред Бул Арена", като владееше топката в 67% от времето и регистрира много повече удари от своя съперник. Въпреки това селекцията на Марко Розе така и не стигна до поне едно попадение, за да грабне трите точки.

Тимът от Лайпциг е със 7 пункта на втората позиция в Бундеслигата, докато Унион се намира на осмото място с 5 точки.