Милан разсипа последния в Серия А за първа победа този сезон, скочи със 7 места

938 0

Милан спечели първия си мач през новия сезон в Серия А. "Росонерите" разгромиха последния в класирането - Венеция, с 4:0 и дръпнаха със 7 места - от 15-а до осма позиция.

Миланският гранд вкара 4 попадения с 5 точни удара през първата част. Те поведоха с 4:0 до 27-ата минута, което е историческо. За последно Милан е вкарвал 4 гола в първите 30 минути на мача през 1958 година.

Рафаел Леао остана без гол в голеадата

За убедителния успех спомогна и недобрата игра на стража на Венеция - Йоронен. Той пусна гол между краката си във втората минута, когато Тео Ернандес откри след комбинация с Рафаел Леао.

Още: Златан Ибрахимович постави жесток ултиматум на треньора на Милан - Пауло Фонсека

В 16' Кристиан Пулишич пропусна отблизо, а при последвал корнер Милан удвои преднината си. След настъпилото разбъркване в пеналтерията Юсуф Фофана реализира.

Седем минути по-късно Йоронен изработи дузпа за "росонерите", сваляйки на тревата в наказателното поле Тами Ейбрахам. Пулишич от бялата точка направи резултата класически.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

В 24' домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа след нарушение срещу Леао. Този път Ейбрахам бе точен от бялата точка - 4:0.

През втората част темпото поспадна. В 72' Венеция успя да върне един гол, но той бе отменен заради нарушение на Кавилия след консултация с ВАР. Халфът получи жълт картон, който бе втори в мача за него и той напусна терена преждевременно.

След само 4 месеца: Милан сменя Пауло Фонсека с Масимилиано Алегри?