След серията равенства - Ювентус разгроми Дженоа и се качи на върха в Серия А

246 0

Ювентус най-накрая победи в Серия А, след като бе записал три поредни равенства. Тази вечер "бианконерите" надвиха Дженоа с 3:0 с 2 гола на Душан Влахович и 1 на Франсиско Консейсао и временно оглавиха класирането.

"Старата госпожа" събра 12 точки, с 1 повече от досегашния лидер Торино, който остана втори. Досега грандът Дженоа не мръдна от 16-ата позиция след тази трета загуба в последните им 4 срещи.

Домакините откриха в началото на второто полувреме, след като получиха дузпа за игра с ръка на Кони де Винтер в наказателното поле. Единадесетметровият удар бе изпълнен прецизно от Душан Влахович и в 47' Ювентус поведе с 1:0.

Още: Арсенал вади близо 70 милиона, за да привлече един от най-горещите нападатели в Европа

Осем минути по-късно сърбинът вкара и от игрова ситуация, след като получи хубаво подаване в наказателното поле, за да намери десния ъгъл на вратата на "грифоните" - 2:0.

В 65' "Старата госпожа" можеше да поведе с класика, но удар на Коопмейнерс срещна гредата на Голини. Все пак трети гол за "бианконерите" падна, но в последните минути от редовното време.

В 89' Франсиско Консейсао се разписа след подаване в наказателното поле за крайното 3:0.

Ювентус и Наполи сътвориха нещо невиждано през този век

Интер загуби в последните секунди срещу Дженоа и влезе в незавидна компания (ВИДЕО)

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!