Ювентус изкара Наполи от релси с 3:1

1107 0

Ювентус почти отказа Наполи от участие в Шампионска лига следващия сезон. Домакините от Торино спечелиха с 3:1в мач от предпоследния 37-ми кръг на Серия „А”.

Така „бианконерите” продължават с наказателната си акция и вече имат 86 точки, докато южняците остават на 4-та позиция с 63, или 3 по-малко от третото място, което се заема от Лацио. „Орлите” обаче са с мач по-малко, като в понеделник играят с градския съперник Рома.

Мачът се превърна в истински празник за „старата госпожа”. Преди неговото начало те показаха пред тифозите си спечелената Купа на Италия, а след неговия край бяха наградени с 31-ата си титла на страната. През всички 90 минути пък Коман и Буфон показаха страхотен футбол, а Стефано Стураро вкара невероятен гол през второто полувреме.

Изнервени от развоя на мача гостите останаха с човек по-малко в края. Бритос нарочно заби главичка в лицето на Мората и получи директен червен картон. Нещо повече съдията отсъди дузпа, кщоято Пепе вкара.