Ювентус вече е втори в Серия А

747 0

Шампионът Ювентус продължи изкачването си в класирането на Серия А, след като днес стигна до категорична победа с 4:0 при гостуването си на Удинезе в мач от 20-ия кръг на шампионата.

Всичко по-интересно се случи през първото полувреме, когато паднаха и всички голове в срещата. От пряк свободен удар Дибала реализира поредния си красив гол в 15;, а само 3 минути по-късно аржентинският ас асиситира на Сами Кедира за 2:0.

Задачата на шампионите се улесни допълнително в 25', когато ДАнило си изкара директен червен картон за нарушение в наказателното поле. Минута по-късно Дибала се разписа за 3:0 от дузпа.

В 42' Алекс Сандро направи страхотен индивидуален пробив, след който вкара феноменален гол и фиксира крайното 4:0 в полза на шампионите.

Това беше 9-и пореден успех за възпитаниците на Масимилиано Алегри, които са с 42 точки и изпревариха Интер в класирането. Към момента те изостават само на 2 точки от лидера Наполи.