151 0

Милан записа трета поредна победа в Серия А, надигравайки категорично Лече в шестия кръг. "Росонерите" се наложиха с 3:0 и се изкачиха временно втори в подреждането. Те имат равен брой точки с лидера Торино, но и са с мач повече.

"Червено-черните" стартираха голеадата си в 38-ата минута, когато Алваро Мората реализира втория си гол за Милан. Асистенцията бе на Тео Ернандес.

Тео Ернандес също се разписа за успеха

Три минути по-късно грандът поведе с 2:0 - Рафаел Леао изведе Тео Ернандес отляво и той реализира с премерен шут.

Още: Милан спря "черна" серия срещу Интер и триумфира в Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

Две минути по-късно удар на Ейбрахам срещна гредата, а след това стражът на Лече спаси, но топката стигна до Кристиан Пулишич, който не сгреши - 3:0!

Гостите стигнаха до най-добрия си шанс до момента в 72, когато гредата спаси чистата победа на миланския гранд.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

В 80-ата минута Милан остана с човек по-малко, след като влезлият преди малко Давиде Бартезаги влезе остро на съперников играч и бе изгонен. Домакините обаче не допуснаха срив и задържаха преднината си, а в последната минута от редовното време Владимиро Фалконе спаси изстрел на Леао.

Грандът от Милано направи голям скок в класирането със спечелените 3 точки и от седми вече е втори, с равен брой точки с лидера Торино. Лече остава на 17-а позиция.

Последен шанс за Пауло Фонсека: Дербито Интер - Милан решава бъдещето му

Без напрежение: Интер преодоля с лекота Лече, ранен гол помогна (ВИДЕО)