Ювентус бе на прага на историята, но се провали - Душан Влахович герой, но и грешник (ВИДЕО)

392 0

Ювентус и Каляри не успяха да се победят в мач от седмия кръг на италианската Серия А. Двата тима завършиха при резултат 1:1, като възпитаниците на Тиаго Мота допуснаха първи гол в елита от началото на сезон 2024/25 и трябваше да доиграят срещата с 10 души.

Ювентус с грешна стъпка към титлата

Още: Цирк в Рома: Бият шута на новия мениджър след 17 дни - Де Роси се връща?

Головете и на двата тима бяха отбелязани по идентичен начин от дузпи. Ювентус първо поведе в 15-ата минута, когато Душан Влахович бе безапелационен от 11 метра

През по-голямата част от мача Ювентус доминираше и създаваше повече положения, а когато не ги вкарваше, дойде и "наказанието". Само 10 минути преди края пък Влахович изпусна страхотен шанс на полуопразнена варата.

Идентично на първото полувреме - преди края в 88-ата минута след преглед на ВАР Маринели посочи дузпата, откъдето Маринели матира Ди Грегорио.

До края "старата госпожа" остана с играч по-малко, след като Чико Консейсао си изкара втори жълт картон. След това равенство Ювентус е на трета позиция в Серия А с 13 точки, колкото има и Удинезе, Наполи е лидер с 16, а Интер е втори с 14.

Хеттрик, червен картон и драма до края: Интер вече диша във врата на Наполи