Атлетико (Мадрид) разби Жирона за първи успех през новия сезон в Ла Лига

518 0

Атлетико (Мадрид) победи с 3:0 над Жирона в първия си домакински мач от сезона на Ла Лига. За успеха спомогнаха с головете си Антоан Гризман, Маркос Йоренте и Коке.

Атлетико показа стабилна игра на стадион "Метрополитано" и вече има четири точки в класирането, след като завършиха наравно с Виляреал в първия кръг.

Коке не се бе разписвал 2 сезона

Гризман откри резултата в 39-ата минута от пряк свободен удар в долния далечен ъгъл, след като вратарят на Жирона - Пауло Газанига, получи жълт картон за докосване на топката извън наказателното поле.

Още: Нежеланият в Атлетико Мадрид и Челси осъществи трансфер в Порто

Йоренте удвои предимството с мощен удар от далечна дистанция три минути след почивката. Капитанът Коке, който се появи в началото на второто полувреме, подпечата победата в добавеното време след центриране на Йоренте. Това бе негов първи гол от сезон 2021-2022 насам.

"Дюшекчиите" са трети в класирането след Селта и Барселона. Следващият мач на отбора на Диего Симеоне е срещу Еспаньол в сряда, докато Жирона се изправя срещу Осасуна ден по-късно.

"Пазете се от питбула" - Атлетико Мадрид най-сетне представи Галахър (СНИМКА)