Барселона подчини Реал Мадрид в САЩ: Пореден каталунски младок блесна (ВИДЕО)

3608 0

Барселона успя да се наложи с 2:1 над Реал Мадрид в "приятелско" издание на Ел Класико, което се игра в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси на емблематичния стадион "Метлайф". В герой за каталунците се превърна 22-годишният Пау Виктор, който отбеляза и двата гола, донесли победата на американска земя.

Барселона надви Реал Мадрид в САЩ

Барселона спечели първото Ел Класико за сезона

Още: Нарекоха Джуд Белингам "арогантен" - редовно нарушавал правила в Реал Мадрид

Срещата беше прекъсната в началото поради гръмотевична буря и футболистите останаха в съблекалните повече от час. Първоначално обявиха, че мачът ще продължи след 30 минути, но паузата се удължи значително.

В началото на мача Куртоа спаси удар на Пау Виктор, след което срещата беше прекъсната поради лоши атмосферни условия. Организаторите съобщиха, че ако дъждът и гръмотевиците не спрат, мачът няма да бъде доигран в друг ден.

60 минути по-късно мачът беше подновен и Арда Гюлер вкара гол за Реал, но той беше отменен поради засада. След това Тер Стеген спаси опасен удар на Диас. Ендрик се мъчеше на терена и направи слаб опит да затрудни вратаря.

Още: Барселона има желанието да продава играчи, но никой не иска да се разделя с каталунците

В 41-ата минута Левандовски подаде топката на Пау Виктор, който отбеляза гол от близко разстояние. Заради забавянето, почивката беше намалена на пет минути.

В 51-ата минута Куртоа спаси удар на Пау Виктор, но по-късно 22-годишният нападател вкара втори гол след центриране на Алекс Вайе, правейки резултата 2:0.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Карло Анчелоти пусна Винисиус, което даде нова енергия на Реал. Тер Стеген спаси удар с глава на Винисиус, а по-късно пробив на бразилеца завърши с удар на Нико Пас, блокиран от Микаил Файе.

В 82-ата минута Нико Пас остана непокрит след корнер на Арда Гюлер и с глава оформи крайното 1:2.

Още: Карло Анчелоти категоричен - най-голямата звезда на Реал Мадрид ще спечели "Златната топка"

Барселона с нова оферта за Дани Олмо, този път не е "смешна"

Карло Анчелоти със сериозен намек дали Реал Мадрид ще има още един звезден трансфер това лято