Барселона разби тима, с който води жестока битка миналия сезон: Ямал подгони Холанд

950 0

Барселона разби Жирона с 4:1 в мач от петия кръг на Ла Лига. По този начин гостите остават единственият тим с пълен актив от точки - 15, и имат преднина от 4 пред шампиона Реал Мадрид. Жирона пък остава 7-и със 7 пункта.

Барселона разби Жирона, а Ламин Ямал не спира да блести

Ламин Ямал бе над всички с две попадения още през първото полувреме (30' и 37'). Към головото шоу се включи и затвърдилият чудесната си форма Дани Олмо (47'), а огромната преднина от четири попадения бе отворена чрез Педри (64'). Домакините намалиха изоставането си десетина минути преди края на редовното време, но това бе крайно недостатъчно. Успехът бе помрачен от директен червен картон на Феран Торес в 86-ата минута.

На едва 17 години и 64 дни Ямал за първи път вкарва два гола в един мач като гост за Барса (както и за общо втори път, след като през февруари го стори срещу Гранада при домакинство).

Той вече има три попадения и четири асистенции, като е замесен в общо седем гола в Ла Лига. Единствено Ерлинг Холанд от Манчестър Сити е с по-добри показатели в топ 5 първенствата на Европа, след като има девет попадения (и 0 асистенции).

Освен това няма играч в Ла Лига, който да е отнел топката във финалната трета третина от игрището повече от Ямал през 2024 година - общо 20 пъти.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

И за двата отбора предстоят мачове в Шампионска лига - Барселона започва срещу Монако (19.09), докато Жирона прави паметния си дебют с гостуване на ПСЖ ден по-рано (18.09).