Грозни расистки прояви прекратиха мач от Примера дивисион

Снимка: Getty images/Gulliver

1333 0

Грозни прояви на расизъм от страна на феновете на Спортинг (Хихон) прекрати за кратко двубоя от 1-ия кръг на Примера дивисион между астурийците и Атлетик (Билбао).

Домакините спечелиха с 2:1, но привържениците им погнусиха целия футболен свят с грозните си скандирания по адрес на тъмнокожия играч на Билбао Иняки Уилямс.

Толкова явни бяха звуците, издавани от трибуните, че съдията се видя принуден да прекрати за кратко срещата през първото полувреме. Първоначално не се разбра каква точно е причината, но после дикторът на стадиона предупреди, че подобни изяви няма да бъдат толерирани.

Най-вероятно Хихон ще бъде наказан, заради глупостта на феновете си. Иначе Коп и Родригес в 50-ата и 53-ата минута се разписаха за Спортинг, след което Лопес Бланко изпусна дузпа, а Вигера фиксира крайното 2:1 в 86-ата.