По шампионски: Реал Мадрид прегази Гранада - дори и резервите блестят (ВИДЕО)

865 0

Шампионът на Испания Реал Мадрид победи Гранада с 4:0 като гост в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Фран Гарсия откри лед 38 минути игра, а в добавеното време на първата част даде асистенция на Арда Гюлер за втория гол. Само четири минути след паузата Браим Диас покачи на 3:0, а в 58-ата вкара за 4:0. Гюлер вече има 3 гола в последните си 3 старта за тима.

Реал Мадрид с още една гръмка победа

Преди началото на двубоя Гранада направи шпалир на "белия балет", който миналия уикенд стана официално шампион след своя победа и издънка на Барселона. През изминалата седмица се класира и на финал в Шампионска лига след знаменит обрат срещу Байерн Мюнхен и ще играе срещу Борусия Дортмунд. Реал ще получи титлата в неделния ден. През седмицата мадридчани приемат Алавес у дома, където също ще покажат трофея.

Срещата не започна особено вълнуващо, а първият опасен удар бе в 20-ата минута, когато Куртоа спаси.  Реал Мадрид успя да поведе чак 38-ата минута чрез Фран Гарсия, който засече подаване на Браим Диас, при което имаше и рикошет.

Именно това попадение тотално отказа домакините да се борят. Малко след изтичането на редовното време на полувремето Фран асистира на Арда Гюлер за 2:0.

Само 4 минути след подновяването на играта Браим Диас вкара първия си гол в двубоя, след като мина през няколко противникови играчи. Бившият играч на Милан затвърди отличната си форма, като в 58-ата докара нещата до 4:0 след асистенция на Лука Модрич.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!