Резерва изкова шести пореден успех у дома за Севиля

831 0

Севиля постигна шеста поредна домакинска победа в Ла Лига, след като се наложи с 2:0 над Спортинг Хихон в мач от 15-и кръг на испанското първенство.

Въпреки че диктуваха случващото се на терена през целия мач, андалусийците успяха да си осигурят победата в заключителния четвърт час на срещата. Герой за своя тим стана резервата Кевин Гамейро.

Френският нападател се появи на терена в 69-ата минута и шест минути по-късно откри резултат. Той се разписа от дузпа, след като Луис Ернандес от Хихон извърши нарушение, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

Пет минути по-късно Гамейро се разписа и от игрово положение за 2:0.

С успеха Севиля събра 22 точки, със 7 повече от гостуващия тим. "Андалусийците" са седми в класирането, а Хихон - 15-и.