Селта настигна Реал и Барса в Испания

866 0

Селта победи Виляреал с 2:1 и се изравни с Реал (Мадрид) и Барселона на върха в класирането на Примера дивисион.

Фабиан Ореяна даде аванс на гостите от Виго малко преди края на първото полувреме с топовен изстрел.

Проблемите за "жълтата подводница" продължиха и през второто полувреме, когато защитникът Ерик Бейли получи втори жълт картон за игра с ръка четири минути след началото на второто полувреме и домакините останаха с 10 души.

Денис Суарес все пак изравни в 67-ата минута. Ударът му рикошира в защитника на гостите Уго Майо и влезе в мрежата.

Футболистите на Селта стигнаха напълно заслужено до победата в добавеното време. Удар на Ореяна се отби в горната греда, а при добавката Нолито донесе успеха на своите.

Селта събра 18 точки, колкото имат Реал и Барселона, които вчера постигнаха своите убедителни победи над Леванте и Райо Валекано.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Селта обаче се намести между тях и зае 2-ата позиция с по-добра голова разлика от каталунците. Виляреал остава на 2 точки след първите три отбора.