Статистика в Шампионска лига дава оптимизъм на феновете на Реал

1034 0

Феновете на Реал Мадрид може да са притеснени за многото контузии в състава и най-вече липсата на Лука Модрич в средата на терена и Карим Бензема в нападение, но повод за оптимизъм е статистиката на Карло Анчелоти в Шампионска лига през последните две години.

Италианският специалист има само две загуби в най-комерсиалния клубен турнир, които обаче не повлияха на класирането на тима. Едната беше от Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк" с 2:0 по време на реванша от четвъртфиналите през миналата година. С общ резултат 3:2 Реал Мадрид се класира напред, а след това спечели и трофея.

Другата загуба беше записана в осминафиналите през настоящия сезон. Тя дойде от Шалке с 3:4 на "Сантиаго Бернабеу", като "белия балет" потрепери, но се класира за четвъртфиналите.

Иначе Реал Мадрид има 19 победи и 2 равенства под ръководството на Анчелоти в Шампионска лига. Отборът е отбелязал 63 гола в 23 мача, докато в същото време е допуснал само 16. "Сухите" мрежи на триото Касияс - Лопес - Навас са 12.