Aлбания измъчи Дания, О'Нийл изведе Северна Ирландия до нова победа

3867 0

Албания завърши наравно с Дания в мач от група I на европейските квалификации и я оглави. Нещо повече - датчаните бяха тези, които трябва да се радват повече на хикса, след като изравниха в 81-вата минута. Леняни изведе домакините напред в 38-ата минута, но Вибе изравни в края.

Албания е лидер в групата с 4т., толкова има и Дания. Следват Сърбия и Армения с по 1, а последен е Португалия без актив.

В група F Финландия и Гърция завършиха 1:1 (Хурме 45';Карелис 24'), а Северна Ирландия победи с 2:0 Фарьорски острови (МакОули 6', Лафърти 21'). Беняминсен изпусна дузпа за Фарьорите в 37-ата минута. Лидер в групата е Северна Ирландия с 6т., следват Финландия и Румъния с 4, Гърция и Унгария с 1 и Фарьорските острови с 0.