Аржентина и Лионел Меси се развихриха срещу Канада - на финал са на Копа Америка (ВИДЕО)

1973 0

Аржентина победи с 2:0 отбора на Канада и се класира на финал на Копа Америка. Хулиан Алварес и Лионел Меси се разписаха за "гаучосите". Защитаващите титлата си шампиони ще се изправят срещу победителите от полуфинала между Уругвай и Колумбия в изключително очаквания финал в Маями на 14 юли.

15-кратните шампиони на Копа Америка показаха най-доброто си представяне в турнира пред 82 500 зрители на стадион "Метлайф". Играта им бе на ниво и показаха, че са вдигнали оборотите точно в най-ключовия момент от турнира.

Още: Лионел Скалони посочи кой отбор на Европейското подкрепят аржентинците

Хулиан Алварес започна сред стартовите 11 за сметка на Лаутаро Мартинес и оправда доверието към себе си. Резултатът беше открит в 22-ата минута бе открит именно от играча на Манчестър Сити. И до края на полувремето търсеха втори гол, но той дойде 6 минути след началото на втората част.

Канадците се пропукаха и всичко завърши с удар на Енцо Фернандес. Той в крака на Меси и в крайна сметка топката се озова във вратата, охранявана от Крепьо.

Първоначално останаха съмнения за нередности в играта при гола, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че попадението е било редовно. То бе записано на името на Меси. Друга лоша новина за Канадабе контузията на Алфонсо Дейвис, който бе сменен в средата на второто полувреме. До края на двубоя "кленовите листа" опитаха да натиснат, но Емилиано Мартинес ги отчая с две ключови спасявания. Той все още няма допуснат гол на турнира.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Oще:Аржентина - Канада по ТВ: Къде да гледаме 1/2-финала от Копа Америка 2024?

Ще бъде ли Лионел Меси напълно готов за полуфинала на Копа Америка? Селекционерът с ясен отговор

Пълна програма на Копа Америка 2024 - Бразилия е АУТ!

В цифри: Лионел Меси с отчайващо представяне на Копа Америка - един от най-слабите му мачове за Аржентина

"Един от най-силните на ЦСКА при Гриша Ганчев" с епичен пропуск: Меси оцеля заради него (ВИДЕО)