Аржентина започна успешно на Копа Америка в мач на пропуските за Лионел Меси (ВИДЕО)

943 0

Световният шампион Аржентина започна борбата си за поредна титла на Копа Америка с победа над Канада с 2:0. Мачът се изигра пред 70 564 зрители на стадион "Мерцедес-Бенц" в Атланта, САЩ. Хулиан Алварес в 49-ата и Лаутаро Мартинес в 88-ата минута отбелязаха двете попадения за "гаучосите".

Със сигурност двубоят ще се запомни и с двата големи пропуска на Лионел Меси, които обаче не попречиха на "гаучосите". Самият той пък се реваншира като изработи двата гола за своя тим.

Първото полувреме бе равностойно, като в края му дори Канада можеше да поведе в резултата. Първо Тайжон Бюканън от малко разстояние не намери очертанията. 2 минути преди края на полувремето Стивън Еустакио стреля с глава отблизо но вратарят спаси, а след това и Алфонсо Дейвис пропусна.

Още: Лионел Меси с мисия на Копа Америка: Ще "заличава" редица легенди и "троши" рекорди

Малко след подновяването на играта Хулиан Алварес изведе Аржентина напред в 49'. В 66' Меси пропусна отличен шанс да удвои преднината на своя тим. Той бе изведен зад защитата, но първият му удар бе спрян от стража на съперника, а след това при втория опит отново бе блокиран удара му. В 79' пък изпусна нова възможност сам срещу вратаря.

И все пак именно Меси изработи втория гол. Звездата на Интер Маями изведе с прекрасен пас в коридор Лаутаро Мартинес, а той не сгреши за 2:0.

Още: Пълна програма на Копа Америка 2024 - кога ще се проведат срещите?

Копа Америка 2024: Класиране | резултати | голмайстори | програма

Аржентина - Канада по ТВ: Къде да гледаме откриването на Копа Америка 2024?

Роналдиньо се отметна: Не критикувал Бразилия - думите му били заради реклама