Азербайджан не направи услуга на България и загуби от Норвегия

1190 0

Националният отбор на Норвегия няма изобщо намерение да се откаже от третото място в квалификационна група Н за Евро 2016. Тимът взе важна победа с 1:0 като гост над Азербайджан и дръпна с шест точки пред отбора на България, който по-късно приема Малта.

Този мач бе дебют за Махмуд Гурбанов като треньор на домакините. Той замени на поста германската легенда Берти Фогтс.

До средата на първото полувреме срещата бе доста равностойна, но в 25-ата минута скандинавците поведоха в резултата чрез Хавард Нордвайт, който засече с глава центриране от корнер.

След почивката Азербайджан заигра малко по-силно, но така и не успя да създаде чисто положение за гол. В 69-ата минута норвежците можеха да стигнат до ново попадение. След центриране от корнер Тетей стреля с глава, но уцели гредата.

Въпреки това Норвегия си тръгна с трите точки при гостуването си на Азербайджан.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!