Бербатов и Стилиян се сбориха: Легендите на Селтик с победа над тези на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС/ колаж Actualno.com

1025 0

Българските футболни легенди Димитър Бербатов и Стилиян Петров взеха участие в благотворителен мач между легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик, като бяха част от стартовите състави на своите бивши клубове.

Какво се случи в мача?

Още: Димитър Бербатов, Манчестър Юнайтед и... боят, който Ливърпул няма да забрави (ВИДЕО)

Мачът завърши 1:1 в редовното време, като Уейн Рууни откри резултата за Манчестър Юнайтед в 41-ата минута с пряк свободен удар. Във втората част, след силен удар на Петров, който уцели гредата, Гари Хупър успя да изравни в 62-ата минута. Легендите на Селтик спечелиха с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед, и Стилиян Петров, който беше капитан на Селтик, играха пред 60 хиляди зрители на стадион "Олд Трафорд", от които 3 хиляди бяха фенове на гостуващия шотландски тим.

В отбора на Манчестър Юнайтед, освен Бербатов, се включиха и други известни бивши играчи като Уейн Рууни, Пол Скоулс и Майкъл Карик. За Селтик, освен Стилиян Петров, участие взеха Йоргос Самарас и Артур Боруц.

Събитието имаше за цел събиране на средства за благотворителната фондация на Манчестър Юнайтед.

Стилиян Петров за Бербатов: Той е гений, перфекционист и страхотна душа