Без Лука Модрич, но с класика: Хърватия се разправи със Северна Македония (ВИДЕО)

1673 0

Националният отбор на Хърватия постигна страхотна победа с 3:0 над Северна Македония в приятелски мач, игран в Риека - 12 дни преди старта на Евро 2024 в Германия.

Страхотна победа за Хърватия

Домакините поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Ловро Майер вкара с изпълнение на пряк свободен удар. Точно преди края на първата част футболистът на Волфсбург вкара втори гол. Бруно Петкович центрира в наказателното поле, където Майер преодоля Столе Димитриевски, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

"Ватрените" оформиха класиката в 79-ата минута, когато Марио Пашалич се разписа при добавка. В 90-ата минута домакините вкараха четвърти гол, но попадението на Анте Будимир не бе зачетено поради засада.

Преди старта на Евро 2024 Хърватия ще изиграе още една контрола, която ще бъде срещу Португалия на 8 юни (събота).

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!