Бразилия избухна на Копа Америка: Винисиус бе разочарован от съотборник (ВИДЕО)

1217 0

Бразилия записа първа победа на тазгодишното издание на Копа Америка, след като разгроми с 4:1 Парагвай в мач от група D. По този начин страната събра 4 точки, но остава втора след Колумбия, която е с 6 - в последния кръг предстои пряк дуел за първата позиция. Коста Рика остава трета с един пункт, а Парагвай е последна без нито една точка.

Бразилия разби Парагвай на Копа Америка

Бразилия с първа победа на Копа Америка

Още: Пълна програма на Копа Америка 2024 - кога ще се проведат срещите?

Още до края на първото полувреме звездната селекцията на "селесао" водеше с 3:0 след две попадения на Винисиус Жуниор (35' и 45+5') и едно на Савио (43'). Омар Алдерете временно намали пасива на своята страна (48'), но Лукаш Пакета оформи крайния резултат с гол от дузпа в 65-ата минута.

Анрес Кубас получи червен картон в 81-вата минута, но това не повлия на резултата. Любопитното е, че Пакета пропусна дузпа в 31-вата минута, преди да асистира на Вини няколко минути по-късно. При до голяма степен решен мач отново той се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар през втората част, като не даде шанс на Винисиус да оформи хеттрика си.

В другия мач от групата Колумбия разгроми Коста Рика с 3:0.

Още: Копа Америка 2024: Класиране | резултати | голмайстори | програма