Челси с нова рутинна победа в Лига на конференциите - не остави шансове на Панатинайкос (ВИДЕО)

195 0

Челси постигна убедителна победа с 4:1 над Панатинайкос в мач от Лигата на конференциите, като доминираше през целия двубой. Лондончани демонстрираха своята класа, като Жоао Феликс и Михайло Мудрик бяха ключовите фигури за успеха.

Още: Енцо Мареска изуми: Гледал 38 мача на Ливърпул за... 1 седмица

Безпроблемен успех за Челси

Жоао Феликс откри резултата в 22-ата минута след отлично подаване от Мудрик, който сам отбеляза втория гол в 49-ата минута с прецизен удар. Само шест минути по-късно, в 55-ата минута, Феликс отново се разписа след нова асистенция от Мудрик, с което Челси окончателно наложи контрол над мача.

Кристофър Нкунку добави четвърти гол за лондончани в 59-ата минута от дузпа. Панатинайкос успя да върне един почетен гол в 70-ата минута чрез Факундо Пелистри, но не успя да промени хода на срещата. Челси доминираше през цялото време, а защитата на Панатинайкос не успя да се справи с атакуващата мощ на английския тим.

"Сините" са на първата позиция в Лига на конференциите с 6 точки на сметката си, докато Панатинайкос е на 24-ата позиция с 1 пункт.