Цървена звезда засили Партизан към пропастта с разгром

1144 0

Цървена звезда разгроми Партизан в дербито, надвивайки "гробарите" с 4:0. Сенегалският нападател Шериф Ндиайе впечатли с хеттрик, а едно попадение добави Силаш. С успеха си Звезда се затвърди на първото място с 22 точки, а Партизан са чак девети с едва 11 пункта.

"Звездашите" успяха да поведат още в 24-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка на играч на Партизан. Зад топката, за да изпълни наказателния удар, застана Шериф Ндиайе, който не сгреши. В 33-ата минута Партизан чрез Марио Юрчевич нацели напречната греда. В добавеното време на първото полувреме Андрия Максимович подаде към Силаш, който бе оставен непокрит в наказателното поле и бе точен за 2:0.

В началото на втората част Звезда вкара трето попадение. Тими Елшник показа класа и намери с добро подаване Ндиайе, който стреля от движение. В 65' Егор Пруцев центрира към Ндиайе, който си освободи място за изстрел и оформи хеттрика си, а с това и крайният резултат - 4:0.