Домакинът САЩ е аут от Копа Америка, Хосе Кордоба и Панама са на 1/4-финал (ВИДЕО)

47 0

Домакините от САЩ отпаднаха от Копа Америка след поражение с 1:0 от Уругвай, докато Панама си осигури място на четвъртфиналите с победа с 3:1 над Боливия. За да се класиран напред, американците трябваше да постигне или подобри резултата на Панама срещу Боливия. Това означава, че панамците, където е бившият защитник на Левски Хосе Кордоба ще играе на 1/4-финал.

Иначе отборът на американския треньор Грег Берхалтер така и не успя да направи достатъчно, за да застраши сериозно добре подготвения отбор на Уругвай, който се класира за четвъртфиналите като победител в групата.

Защитникът Матиас Оливера отбеляза единствения гол в двубоя, игран в Канзас Сити. Той беше точен в 66-ата минута. Следващият съперник на тима на Марсело Биелса ще е Колумбия или Бразилия.

Още: Пълна програма на Копа Америка 2024 - Мексико е аут

Надеждите на домакините на турнира угаснаха още в първите 30 минути, тъй като се появи новината, че Панама е повела с 1:0 срещу Боливия в Орландо. Надеждите се възродиха в началото на второто полувреме, след като Боливия изравни за 1:1, оставяйки САЩ на път да се класират, при условие, че продължат да удържат Уругвай. Малко след това обаче Уругвай поведе, а и панамците успяха да си върнат и затвърдят преднината.

Още: Копа Америка 2024: Класиране | резултати | голмайстори | програма

Сериозна ли е травмата на Лионел Меси? Съотборници в Аржентина обясниха

В отсъствието на Лионел Меси: Лаутаро блести за Аржентина, още отпаднали отбори на Копа Америка (ВИДЕО)

Селекционерът на Аржентина получи наказание на Копа Америка заради странно и почти непознато правило

Бразилия избухна на Копа Америка: Винисиус бе разочарован от съотборник (ВИДЕО)

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!