Италия загря за Европейското по футбол с победа над Босна и Херцеговина

1184 0

Националният отбор на Италия победи Босна и Херцеговина в контролен мач, игран в Емполи пред около 12 000 души. "Скуадра адзура" се наложи с минималното 1:0 и гледа с оптимизъм към предстоящото Евро 2024.

Домакините започнаха силно мача, но успяха да се разпишат едва в 38-ата минута. Тогава Давиде Фратези засече от въздуха центриране отляво на Федерико Киеза и отбеляза с десен крак, пращайки топката под гредата. Това бе пети гол за Фратези със синия екип.

Киеза асистира за победния гол

Още: Жозе Моуриньо направи неочаквани прогнози за Европейско първенство по футбол 2024

Босна направи нелошо първо полувреме, но през втората част не създаде почти никакви опасности пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

"Адзурите" пък не успяха да стигнат до второ попадение, въпреки че потърсиха такова. Поражението е шесто поредно за Босна и Херцеговина.

Пълен крах за Италия: Николо Барела може да пропусне Евро 2024

Хари Кейн и звезди на Челси и Ливърпул се развихриха за победа на Англия срещу Босна и Херцеговина (ВИДЕО)