Лийдс изпусна да бие лидера и да стане втори след нелепа грешка в 90+7' (ВИДЕО)

1110 0

Тимът на Илия Груев - Лийдс, изпусна победата над лидера в Чемпиъншип - Съндърланд, допускайки гол в седмата минута от добавеното време на двубоя от 9-ия кръг. Мачът завърши с равенство 2:2, а българинът не участва в него, тъй като е сериозно контузен.

Лийдс водеше с 2:1 до седмата минута на добавеното време, когато допусна нелеп гол и Съндърланд изравни. Това се случи след необяснима грешка на вратаря Йоан Мелие, който не успя да улови топката след рикошет в главата на Жуниор Фирпо.

Лидерът в Чемпиъншип поведе в 9-ата минута след попадение на Кристофър Риг. Тринадесет минути по-късно Лийдс изравни с гол на Джоел Пиру.

Още: Груев се подлага на спешна операция - голяма въпросителна върху бъдещето му

Гостите стигнаха до обрата в 56-ата минута, когато Жуниор Фирпо реализира след двойно подаване с Нонто и прецизен удар.

Съндърланд се добра до точката дълбоко в добавеното време след грешка на Йоан Мелие, който не успя да улови топката, след като тя се отклони в главата на Жуниор Фирпо. Стражът позволи на кълбото да мине покрай него и да влезе във вратата му - 2:2.

Ако бе задържал победата, Лийдс щеше да стане втори в Чемпиъншип, като щеше да се изравни по точки с лидера. Сега тимът на Груев е трети, като изостава с 3 точки от върха.

За ужас на Лийдс и България: Груев контузи коляното си срещу Хосе Кордоба

Белингам и Съндърланд също спънаха Лийдс - Висшата лига е много сложна задача (ВИДЕО)

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!