Отпусната Франция продължи агонията на Белгия, датираща от десетилетия (ВИДЕО)

639 0

Франция победи за четвърти пореден път Белгия. В понеделник вечер възпитаниците на Дидие Дешан се реваншираха на феновете си за тежката загуба от Италия (1:3) с безпроблемен успех в Лион (2:0). В герои за победителите се превърнаха футболистите на ПСЖ Коло Муани и Дембеле с головете си в 29-ата и 57-ата минута.

Франция не срещна проблеми

Лошо впечатление на феновете направи слабата форма на големите лидери в двата отбора - Килиан Мбапе и Кевин де Бройне. Нападателят на Реал Мадрид се включи в 67’ и играта му на върха на атаката продължава да не се получава с Франция. За белгиецът пък срещата не спореше през цялото време.

Двете селекции вече имат по равен брой точки, след като Белгия победи на старта Израел с 3:1. “Червените дяволи” обаче не са побеждавали съперника в контрола от 2015 г. (3:4) и в официален двубой от 1981 г. (2:0).

Сега пред двете селекции предстоят двубои през октомври, първият от които - символично гостуване за Франция в Израел и пътуване на Белгия до Рим. И двете срещи са насрочени за 10-и октомври.

Още: Френска легенда скочи на Килиан Мбапе: Вече не е страшилището, което беше преди

Още: Скандал в тима на Франция: Неочакван играч скастрил отбора след загубата от Италия

Вечер на рекорди, изненади, зрелища и голове: Всички резултати в Лига на нациите

Гол в 13-ата секунда не пречупи Италия срещу Франция, "Скуадрата" нанесе исторически срам в Париж (ВИДЕО)

Рекорд и мощно начало в Париж! Франция матира Италия след 13 секунди игра (ВИДЕО)

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!