С гол за историята Роналдо изтегли Португалия до второто място в група “I”

2245 0

Португалия записа втора победа в група “I” в квалификациите за Евро 2016, след като се наложи минимално над аутсайдера Армения у дома. Ценните три точки, с които „селесао” се изкачи до второто място в групата и доближи на пункт лидера Дания, донесе суперзвездата и капитан на отбора Кристиано Роналдо в 71-ата минута.

Домакините имаха пълно преимущество през целия мач, но не съумяваха да създава голови ситуации. През второто полувреме "мореплавателите” удариха и греда, преди да се стигне до победния гол на Роналдо. Тогава Куарешма нахлу отдясно в наказателното поле и стреля силно, Березовски спаси удара му, а Нани направи слаба добавка. Пред вратата Роналдо овладя топката и от втория опит успя да я бутне зад голлинията.

С попадението звездата на Реал (Мадрид) влезе в историята на състезанието, превръщайки се в неговия най-добър реализатор - в квалификациите и финалите комбинирано. Това бе негов 23-и гол, с който изпревари досегашния лидер Йон Дал Томасон, който е с 22 попадения.

Отборът на Армения остана последен в групата, с едва една спечелена точка в 3 мача.