След 120-минутна драма: Порто би Спортинг Лисабон и спечели Купа №20 на Португалия (ВИДЕО)

753 0

Отборът на Порто спечели Купата на Португалия, след като победи Спортинг Лисабон с 2:1 (след продължения) във финала на турнира, който се проведе на "Estádio Nacional do Jamor".

Купата е за Порто

След 20 минути игра Джери Юсте откри резултата за Спортинг, разписвайки се с глава след центриране от ъглов удар.

Пет по-късно "драконите" възстановиха равенството - Еванилсон се възползва от груба грешка на защитник и останал сам срещу вратаря не сбърка за 1:1.

Половин час след първия съдийски сигнал Юсте получи директен червен картон, тъй като повали откъсващ се сам срещу вратаря футболист и така остави Спортинг с човек по-малко на терена.

Впоследствие се стигна до продължения, а в 100-ата минута Мехди Тареми реализира дузпа за крайното 2:1, което донесе Купа №20 във витрината на Порто.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!