Станимир Стоилов и Гьозтепе надвиха отбор, създал големи проблеми на Манчестър Сити

Снимка: БГНЕС, Getty Images / колаж на Actualno

3955 0

Воденият от Станимир Стоилов отбор - Гьозтепе, постигна първата си победа в предсезонната подготовка в Словения. "Гьоз-гьоз" надви с 3:2 втородивизонни английски Лутън, който миналия сезон играеше във Висшата лига.

Престижен успех за Гьозтепе

Двубоят започна отлично за Гьозтепе, след като през първото полувреме тимът на Стоилов поведе с 2:0 с два бързи гола на Кубилай Канатзискуш и Ромуло Кардосо в 25-ата и 28-ата минута. В 54-ата минута Ялчън Каян отбеляза трети гол за турския тим, който е новак в Суперлигата през новия сезон.

Още: Кога и къде започна съперничеството на Станимир Стоилов и Жозе Моуриньо?

Лутън върна две попадения чрез Зак Нелсън, но все пак футболистите на Стоилов се поздравиха с успеха. За Гьозтепе предстои контролна среща с Истра 1961.

Въпреки че Лутън отпадна от Висшата лига, отборът бе в борбата за оцеляване до последния кръг от сезон 2023/24. В домакинския си мач срещу Манчестър Сити тимът създаде истински проблеми на Хосеп Гуардиола и компания, като "гражданите" бяха длъжни да обръщат от 0:1 до 2:1, за да грабнат трите точки.

Зрелищно: Още на старта Станимир Стоилов мери сили с Жозе Моуриньо в елита на Турция

Сираков поясни има ли шанс да върне Мъри в Левски и му намекна да не обсъжда клуба