Странното правило за Копа Америка: Закопа Бразилия - аут след драма с дузпи срещу Уругвай (ВИДЕО)

1313 0

Бразилия отпадна още на 1/4-финалите на Копа Америка, след като загуби с дузпи от Уругвай. В редовното време двата отбора приключиха при равенство 0:0 и така директно последваха дузпи - без да има продължение.

Уругвай изхвърли Бразилия от Копа Америка след дузпи

А ако имаше такива, "селесао" щеше да има сериозно преимущество, тъй като 15-ина минути преди края на редовното време Нахитан Нандес си изкара червен картон и остави Уругвай с човек по-малко. Както е известно обаче, за поредно издание на Копа Америка решиха единствено на финала потенциално да има продължения преди дузпите при равенство в редовното време.

Още: Пълна програма на Копа Америка 2024 - Аржентина се измъчи за полуфинал

Бразилия владееше топката малко повече в двубоя, но пък повечето шансове за гол (и по-добрите) бяха за Уругвай. В крайна сметка попадение не падна, а при дузпите Валверде, Бентанкур, Де Араскаета и Угарте бяха точни и пропускът на Хосе Мария Хименес не се оказа фатален. За Бразилия Едер Милитао и Дъглас Луис пропуснаха, а Андреас Перейра и Габриел Мартинели се разписаха.

Така Бразилия затвърди кошмарното състояние, в което се намира отборът. В другия четвъртфинал, игран през тази нощ, Колумбия разнищи Панама и победи с 5:0. Така на полуфиналите Уругвай среща Колумбия, а Аржентина имаше късмет и ще играе с Канада.

Скандал на Копа Америка: Аржентински съдия се подигра с Винисиус и натресе Бразилия на Уругвай (ВИДЕО)