Уелтън с асистенция в Япония при победа на Гамба Осака

Снимка: Levski.bg

760 0

Отборът на Гамба Осака, където от скоро играе бившият футболист на Левски Уелтън победи с минималното 1:0 като гост ФК Токио. Това се случи в среща от 16-ия кръг на японското първенство.

Важна асистенция

Именно бразилският играч беше в основата на успеха, след като подаде ключов пас 5 минути преди края на редовното време за единственото попадение в срещата, което беше дело на Кота Ямада.

Още: Уелтън с асистенция за Гамба Осака, но се и контузи

Уелтън започна като титуляр двубоя и се задържа на терена почти до края, като беше заменен секунди преди изтичането на добавеното време.

Така с тази победа любимецът на "синята" публика и тимът му се изкачиха до четвъртото място в местното първенство и вече имат актив от 28 точки.

В следващия кръг Гамба Осака отново гостува, този път на Шонан. Съперникът се намира на 18-а позиця с 14 пункта.

Още: Уелтън с дебютен гол във втория си мач като титуляр за Гамба Осака (ВИДЕО)

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Припомняме, че 26-годишният бразилец пристигна в Япония от Левски през тази зима за милион и половина евро. Той остави трайна следа сред феновете на 26-кратните шампиони на България, като беше в основна роля за спечелването на Купата на страната през 2022 година.

Уелтън с първи думи след раздялата с Левски, даде обещание на феновете на новия си отбор (ВИДЕО)

Край на сагата: Левски обяви очаквания изходящ трансфер на Уелтън