Снимка: Gulliver/Getty Images

1115 0

Страховита случка беляза мача от второто ниво в Швеция между Йонкопингс Шьодра и Йостерсундс. Маскиран фен се появи на терена и нападна вратаря на гостите, съобщава "Ройтерс".

Инцидентът се случи в 90-ата минута на мача при резултат 1:1. Фенът, който е 17-годишен, изскочи на терена и атакува вратаря на Йостерсундс Али Кейта, след което бе неутрализиран от стюардите.

В момента на задържането си нападателят е обявил, че на стадиона има бомба, но след огледа не е намерена такава.

След нападението вратарят полежа на тревата няколко минути, докато получаваше лекарска помощ. Главният рефер на срещата реши тя да не се доиграе, заради което Йонкопингс Шьодра може да получи служебна загуба.